Eğitim ve Moral Organizasyonu

Form Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş., 2. Eğitim ve Moral organizasyonu Antalya’da yapıldı. 29 Nisan-1 Mayıs 2017 tarihlerinde, Antalya Kundu Venezia Place’da düzenlenen organizasyona, 50 vilayetten 380 kişilik katılım sağlandı. Organizasyona Form Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Atila Dikmetaş da katıldı.

 

 

30.04.2017 günü saat 09:30-13:00 arası, Venezia Place Konferans Salonunda, bilgilendirme ve eğitim toplantısı düzenlendi.

 

 

Toplantıda açılış konuşmasını yapan, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Atila Dikmetaş değerleme mesleğinin dürüstlük mesleği olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi: “Form ailesinin değerli üyeleri, mesleğimiz dürüstlük mesleğidir. Bu meslekte dürüstlükten asla taviz verilemez. Meslekte başarı elde etmenin, ileri gitmenin ve kalıcı olmanın tek yolu dürüstlükten geçiyor.”

 

 

Yönetim Kurulu Başkanı Dikmetaş, sektörde 10. Yılı tamamlamanın gururunu yaşadığını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Form Ailesi olarak sektörde 10. yılımızı hep birlikte kutluyoruz. Şirketimizi kurduğumuz gün bazı hedefler koyduk. Bugün bu hedeflere birlikte ulaştık. Başarı bireysel değildir, ekip ruhundan doğar. Sizlerde bu dürüstlük ve ekip ruhu olduğu sürece, büyüme hedeflerimiz devam edecektir. Bugüne kadar katkı sağlayan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.”

 

 

Daha sonra kürsüye gelen, Yönetim kurulu başkan yardımcısı Batuhan Özcan, yaptığı konuşmada; “Form ailesinin bir üyesi olmaktan mutluyum. Tertiplediğimiz organizasyona katılımından dolayı çok teşekkür ederim. Şirketimizin gayrimenkul değerleme alanı ile birlikte, makine değerlemesi ile ilgili istikrarlı başarıları sürecektir. Hep birlikte daha önemli başarıları elde edeceğimizden şüphe duymuyorum.” dedi.

 

 

Daha sonra kürsüye gelen Genel Müdür Dinçer Karaçay, aktif olarak 12 tane banka ve 6 tane finansal kuruluş ile çalışmakta olduğunu belirterek; “Sayın çalışma arkadaşlarım, davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. 300’e yakın kadrolu ve sözleşmeli personel ile 9 şubemizde hizmet veriyoruz. Şirketimiz sürekli ivme kazanıyor. Şu anda 2 önemli banka ile sözleşme imzalama aşamasına geldik. Şirketimizin büyümesi devam etmektedir. İstikrarlı bir başarı grafiğimiz var. Hepimize teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

 

Genel müdür Karaçay, Form Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.nin 10. Şubesini Kıbrıs’ta açacaklarını belirterek konuşmasını şöyle devam ettirdi: “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne şube açacağız. Resmi prosedürleri tamamladık. Yurt dışında şube açan ilk değerleme şirketi olacağız. Erol bey 10. Şubemizin sorumluluğunu üstlendi. Diğer taraftan sektörle ilgili iddialı bir dergi çıkaracağız. Sizlerden gelecek her türlü makale, röportaj ve araştırma yazılarını bekliyoruz. Ayrıca, son BDDK tebliğinden sonra, bir süre sonra raporlar yalnız lisanslı uzmanlar tarafından yazılacak. Bu konuya son derece önem veriyoruz. Kadrolu ve sözleşmeli lisanslı uzman sayısında sürekli artış gösteriyoruz.”

 

 

Bilgilendirme ve eğitim toplantısında, Key İnternet A.Ş.’den yazılım uzmanı, formex sistemiyle ilgili sunum yaptı. İstanbul Bölge Müdürü Emre Şaban Oy, Banka raporları-Saha uygulamaları-Genel bilgilendirmeler konusunda önemli bilgiler verdi. Sorumlu Değerleme Uzmanı Çetin Begiç, BDDK’nın Ocak ayında yayınlanan yönetmeliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Değerleme Uzmanları Komite üyesi Ahmet Göçer, TDUB hakkında bilgiler verdi. Göçer yaptığı konuşmada, sektöre katkı sağlayacak farklı fikirlerin TDUB’a iletilmesinin, fayda getirdiğini belirtti.

 

 

Akşam yemeğinden sonra, misafirler için gala gecesi düzenlendi. Firma için özel olarak hazırlanan salonda ünlü sanatçı Altay sahne aldı. Sanatçının dört saat durmaksızın süren süper sahne performansında herkes doyasıya eğlendi. Misafirler etkinliğin 3.gününde yeni bir etkinlikte buluşmak üzere vedalaşarak yaşadıkları kentlere doğru yola çıktılar.

 

 

Toplantıya katılan her üyeye, hizmet sunduğu vilayetin plaka kodu ve isminin yazıldığı formalar ve çeşitli hediyeler dağıtıldı. Tüm üyelerin formalarını giydiği toplu fotoğraflar çekildikten sonra toplantı sona erdi.

 

 

Toplantıya katılan değerleme uzmanları, yoğun iş temposu olan bir sektörde ailelerimiz ile birlikte 3 gün dinlenme ve eğlenme fırsatı veren şirketimizin yönetim kurulu başkanı ve genel müdürüne teşekkür ettiler.

API –>